Wysyłając produkty spożywcze oraz kosmetyki powinniśmy zadbać o odpowiednią ochronę termiczną. Niektóre z nich mogą być wyjątkowo wrażliwe na zmianę temperatur, dlatego istotne jest prawidłowe zabezpieczenie przesyłki. Jak zapakować do wysyłki produkty spożywcze i kosmetyki, by zapewnić im prawidłową ochronę termiczną?
Dlaczego ochrona termiczna produktów spożywczych i kosmetyków jest ważna?
Wielu producentów i firm głowi się, jak zapakować żywność do wysyłki, aby prawidłowo ją zabezpieczyć i zapewnić odpowiednią ochronę termiczną produktów spożywczych. Problem pojawia się zwłaszcza latem, gdy temperatura w cieniu sięga powyżej 30 stopni Celsjusza, przez co przesyłka w transporcie może być narażona na bardzo niekorzystne warunki. Dotyczy to nie tylko produktów, które powinny być transportowane z zachowaniem ciągu chłodniczego, ale także tych, które na co dzień możemy trzymać w temperaturze pokojowej.
Dbając o ochronę termiczną przesyłek z żywnością i kosmetykami, dbamy o najwyższą jakość produktów. Wysokie temperatury i brak stabilności termicznej mają negatywny wpływ na konsystencję, strukturę i właściwości produktów. Doskonale widać to na przykładzie różnych specyfików w formie kremu czy np. czekolady, wystawionej na działanie słońca.
Jak zapakować do wysyłki kosmetyki i produkty spożywcze? – wyściółki termiczne i wkłady chłodzące
Istnieją różne formy pakowania termicznego przesyłek z żywnością i kosmetyków. Nawet jeśli planujemy wysyłkę z kontrolą temperatury, dobrze jest zabezpieczyć paczkę przed temperaturami. W przypadku przesyłek mrożonych do pakowania wykorzystuje się suchy lód. Co jednak, gdy potrzebujemy ochrony termicznej produktów przechowywanych w temperaturach tuż powyżej zera? Taką właśnie temperaturę zaleca się utrzymać podczas wysyłki kosmetyków czy produktów spożywczych.
W takim wypadku doskonale sprawdzają się różnego rodzaju wyściółki termiczne i wkłady chłodzące. Woreczki żelowe powinny mieć bezpośredni kontakt z produktem, by zapewnić odpowiedni poziom chłodzenia. Oprócz tego, paczka powinna być zabezpieczona przed zgnieceniem i przesuwaniem się zawartości, ponieważ same wkłady chłodzące nie chronią przed naciskiem czy zniszczeniem paczki. Dodatkowo przesyłka powinna być zabezpieczona przy pomocy wyściółki termicznej zatrzymującej powietrze i zapobiegającej przewodzeniu ciepła.
Czy ekologiczna ochrona termiczna kosmetyków i żywności jest równie efektywna?
Niestety, większość sposobów zabezpieczenia termicznego przesyłek z żywnością i kosmetykami wiąże się z ogromnym zużyciem plastików, co jest destrukcyjne dla naszego środowiska. Na szczęście jest ekologiczna alternatywa dla sztucznych form ochrony termicznej kosmetyków i żywności.
RecyCold™ składa się z dwóch rodzajów wypełnień, które wspólnie doskonale utrzymują temperaturę przesyłki. Pierwszą z nich jest wyściółka termiczna RecyCold™ climaliner, złożona z dwóch warstw papieru pochodzącego z recyklingu. Pomiędzy nimi znajduje się pojedyncza lub podwójna warstwa papieru Geami, o charakterystycznej strukturze plastra miodu. Taka budowa zapobiega przewodzeniu ciepła i zatrzymuje powietrze wewnątrz paczki. Dzięki temu ekologiczna wyściółka stanowi doskonały izolator dla wszystkich przesyłek wrażliwych termicznie. Sama wyściółka jest w stanie utrzymać prawidłową temperaturę paczki nawet do 48 godzin.
Dodatkowo, dla paczek, które wymagają chłodzenia dostępne są papierowe wkłady chłodzące CoolPacs wielokrotnego użytku, wypełnione całkowicie biodegradowalnym żelem chłodzącym. Dzięki temu istnieje możliwość utrzymania niskiej temperatury wewnątrz przesyłki. W zależności od wariantu jest to od 2 do 8 stopni lub od -5 do -2 stopni Celsjusza. Co ciekawe, żel zawarty we wkładach chłodzących RecyCold™ zamarza nawet do 70 procent szybciej niż w konwencjonalnych produktach, dzięki czemu zmniejszają się również koszty.
Masz dodatkowe pytania na temat wysyłki produktów spożywczych lub kosmetyków, które wymagają ochrony termicznej? Zapraszamy do kontaktu!