Papier nacinany jest coraz częściej wykorzystywany nie tylko do zabezpieczania zawartości przesyłek, ale również estetycznego i skutecznego pakowania paczek. Można wykorzystać go zarówno do zapakowania przedmiotów wrażliwych, takich jak ceramiczne figurki czy szkło, jak i butelek z alkoholem, kosmetyków, a nawet kwiatów. Poniżej kilka kreatywnych sposobów na oryginalne pakowanie paczek z użyciem papieru nacinanego!
Pakowanie w papier bez taśmy – prosto i estetycznie
Wypełnienie z papieru o strukturze plastra miodu często w samo w sobie jest estetyczne i wystarczające, by wywołać efekt WOW. Dodatkowo, dzięki jego strukturze możliwe jest pakowanie w papier bez taśmy. Często wystarczy tylko owinąć przedmiot pojedynczą warstwą papieru, gdyż „plastry” zaczepiają się o siebie i dzięki temu papier się nie rozwija. Po owinięciu przedmiotu zalecamy wybrać papierowe wypełniacze do zabezpieczenia i amortyzacji podczas transportu. To wszystko! Prosto, schludnie i estetycznie, a przede wszystkim w zgodzie z naturą.
Papier nacinany do pakowania
Nawet jeden mały, dodatkowy element może naprawdę w prosty sposób podnieść estetykę całej paczki. W zależności od naszej inwencji twórczej, dostępu materiałów, jak i gabarytów przedmiotu można wykorzystać różne materiały: od sznurka jutowego, rozmaitych wstążek, aż po naturalne włókna rafii czy wiele, wiele innych. Możemy postawić na naturalizm lub bawić się kontrastami, wykorzystując kolorowe wstążki, które nadadzą paczce charakteru.
Ten sposób świetnie sprawdza się do pakowania prostych przedmiotów o regularnych kształtach, jak świeczki, słoiczki czy butelki z alkoholem, a także książki czy notesy. Wystarczy owinąć przedmiot przy pomocy pojedynczego arkusza papieru nacinanego, a następnie całość przewiązać wstążką lub sznurkiem. Najbardziej estetyczną opcją jest przewiązanie pośrodku, lub w przypadku butelek – na szyjce.
Papier nacinany do kwiatów zamiast celofanu
W erze eko innowacji i podejścia zero waste owijanie bukietów w sztuczny celofan dawno przeszło do lamusa. Doskonałą alternatywą zabezpieczania go sztucznym celofanem jest oczywiście papier nacinany. Jedyne czego potrzebujemy to kilka arkuszy papieru oraz kawałek jutowego sznurka, który utrzyma całość w ryzach i dodatkowo podkręci estetykę całego projektu. Można też wykorzystać sznurek z rafii, który świetnie sprawdza się przy tworzeniu rustykalnych kokardek.
Jak zapakować kwiaty z użyciem papieru nacinanego? To bardzo proste. Kładziemy kwiaty pod lekkim kątem na arkuszu papieru Geami, owijając obie strony papieru do środka. Następne arkusze kładziemy delikatnie pod nieco innym kątem, tworząc w ten sposób wyściółkę. Zwykle wystarczą trzy lub cztery kawałki papieru nacinanego, by wykonać schludną ozdobę bukietu. Na koniec całość owijamy kilkakrotnie kawałkiem sznurka i zawiązujemy estetyczną kokardkę na łodygach kwiatów, a następnie zabezpieczamy pąki kwiatów przed zimnem dodatkową warstwą papieru.
Papier nacinany i naturalne dodatki
Doskonałym pomysłem na pakowanie paczek z wykorzystaniem papieru jest wykorzystanie naturalnych dodatków, jakim są np. suszone kwiaty. Kilka łodyg suszonej lawendy lub naturalnej trawy pampasowej sprawią, że paczka będzie wyglądała schludnie i ekologicznie. Przy okazji pakowania świątecznych paczek można rozważyć również przewiązanie laski cynamonu czy suszonych plasterków pomarańczy.
Skuteczna ochrona paczki – papier nacinany do pakowania
Papier nacinany to nie tylko stylowy, ale również wyjątkowo skuteczny sposób na zabezpieczanie paczek. Dzięki swojej innowacyjnej strukturze przypominającej plaster miodu doskonale amortyzuje delikatne przedmioty, takie jak szkło, ceramika czy kosmetyki, minimalizując ryzyko uszkodzeń podczas transportu. Jednocześnie prezentuje się niezwykle estetycznie, co czyni go idealnym rozwiązaniem zarówno dla firm, jak i osób prywatnych.
Jak widać papier nacinany może służyć nie tylko do zabezpieczania przedmiotów, ale również może stać się materiałem do kreatywnego i efektywnego pakowania. Zapewniając bezpieczeństwo zawartości paczki, papier nacinany pozwala zrezygnować z mniej ekologicznych materiałów, takich jak plastikowe wypełniacze, a jednocześnie dodaje paczce uroku. Naturalnie z TreECO!
Zobacz również: Papier Kraftowy – jakie ma właściwości i jak go wykorzystać?